O NÁS   PRODUKTY   REFERENCIE   AKCIE   E-SHOP   KONTAKT
 

Základný princíp práce

Tepelné čerpadlá v centre pozornosti

Priamo pred dverami máme čisté a bezpečné zdroje tepla. Využite energiu prírodných zdrojov pomocou tepelných čerpadiel Junkers. Akým spôsobom pracujú?

Využitie prírodných zdrojov tepla

Pod povrchom zeme, vo vzduchu a v spodnej vode sú ukryté veľké množstvá nevyužitej bezplatnej energie. Využite ju pomocou tepelných čerpadiel.

  • Tepelné čerpadlá sprístupňujú energiu z vlastného pozemku,
  • pokryjú prevažnú časť celkovej energie potrebnej na vykurovanie,
  • ich prevádzkou nevznikajú žiadne škodliviny.

To všetko Vám môže poskytnúť energia priamo pred Vašimi dverami. Využite ju pomocou inovačnej a účinnej techniky tepelných čerpadiel od spoločnosti Junkers.

Moderná technika pre Váš dom

Inteligentný spôsob fungovania tepelného čerpadla Vám umožní výrazne znížiť náklady, pričom vyžaduje iba elektrický prúd:

  • stačí 25 % elektriny ako pohonnej energie, aby ste mali 100 % tepla a teplej vody.
  • 75 % tejto energie sa získava zo zeme, zo vzduchu alebo zo spodnej vody.
  • pohonná energia sa dá získať z fotovoltaických zariadení.

Okruh tepelného čerpadla

Teplo zo zeme, spodnej vody alebo vzduchu sa v tepelnom čerpadle prenáša prostredníctvom výmenníka tepla, takzvaného výparníka, na kvapalné chladivo, ktoré má veľmi nízky bod varu, takže sa rýchlo zohrieva a odparuje sa pri nízkych teplotách.

Kompresor potom stlačí plynné chladivo, ktoré sa pri tom zohreje na vysokú teplotu. Všetko teplo, ktoré tým vznikne, sa odovzdá pomocou druhého tepelného výmenníka, takzvaného skvapalňovača, vykurovaciemu systému a zásobníku teplej vody. Chladivo sa tým zase výrazne ochladí a opäť zmení skupenstvo na kvapalné.

Chladivo následne prechádza cez expanzný ventil, kde sa roztiahne na pôvodný tlak, naspäť k výparníku. Tento proces sa opakuje, okruh je uzavretý.

 
Adresa predajne:
Komenského 18
031 01 L. Mikuláš

O NÁS  .  PRODUKTY  .  REFERENCIE  .  AKCIE  .  KONTAKT
Copyright © TATRATHERM 2012
Design by ARTLANDIA